نمی دونم چی شد؟!

نمی دونم چی شد؟!

اگر شما هم جزء آن افرادی هستید که می گویند ما زندگی خیلی خوبی داشتیم، ولی نمی دانیم چه اتفاقی افتاده که الان، از زندگی مشترکمان راضی نیستیم و رابطه خوبمان به گله ها و شکایتهای زیاد تبدیل شده،بهتر است به ادامه مطلب توجه نمایید .

فرض کنید که زندگی مشترک شما در ابتدا به مانند یک باغچه پر از گل و گیاهان زیبا و با طراوت است. اگر هر روز ،فقط به باغچه خود نگاه کنید و بگویید،خدا را شکر که من این باغچه زیبا را دارم ،ولی هیچ کاری برای حفظ طراوت آن نکنید ، بنظر شما آیا همیشه برایتان ماندگار خواهد بود ؟

پسباید هر روز به آن آب بدهید ، علفهای هرز را هرس کنید و برای تنوع بیشتر ،گلهای تازه ای در آن بکارید.

برخی از زوجین تصور می کنند که اگر با همسر خوبی ازدواج کردند ، نیازی به تلاش ندارند، درحالیکه برای حفظ یک زندگی مشترک خوب و طراوت بخشیدن به آن ،باید بیشتر همدیگر را بشناسند ، به تفاوتهای فردی هم احترام بگذارند و به یادگیری یک سری از مهارتهای ضروری بپردازند تا علفهای هرز گله ها و شکایات نتوانند رشد کنند .

کارشناس ارشد مشاوره هستم.از سال 1389 در حوزه روانشناسی فعالیت می نمایم. زیبا ترین لحظات زندگیم را زمانی تجربه نمودم که شاهد تغییرات مثبت و آرامش بخش در زندگی مراجعینم بودم تعیین وقت مشاوره از طریق اس ام اس یا واتس اپ 09120766750

اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :