عامل پنهان فقر در ایران

واقعا چرا نسل به نسل که میگذره بازهم انسان هایی وجود دارند که در فقر مالی و شخصیتی به سر می برند و هیچ دولت و رهبری هم نتونسته این مشکلات رو ریشه کن کنه؟

جواب سوال در خودش وجود داره!

هیچ دولت و رهبری نمی تونه مشکلات رو ریشه کن کنه، مگر اینه خود فرد برای تغییر اقدام کنه…

همه مسائل و مشکلاتی که در زندگیمون داریم به دلیل وجود ضعف هایی در درون خود ما هستند و فقط خودمون می تونیم اونها رو تغییر بدیم ولی در مرحله اول باید بتونیم این ضعف ها رو پیدا کنیم.

مسئله بزرگ تری که اینجا وجود داره که ما نقاط پنهانی در وجودمون داریم که به این سادگیا دم دست نیستند  و باید به لایه های زیرین شخصیت خودمون رجوع کنیم تا اونها رو پیدا کنیم. از مهم ترین بخش هایی که باید وقت بذاریم و اون رو تحلیل کنیم، طرز فکر ماست.

 

باید بتونیم عمیقا خودمون رو بررسی کنیم تا ریشه های اصلی عدم پیشرفتمون رو پیدا کنیم و روی اونها کار  کنیم و تغییرشون بدیم، وگرنه اوضاع هیچ تغییری نخواهد کرد.

یا اگر هم می بینیم خودمون نمی تونیم به این لایه های ذهنمون دست پیدا کنیم از دیگران کمک بگیریم یا دنبال یادگیری آموزش هایی باشیم که به ما کمک کنن راحت تر خودمون رو درک کنیم. که این روش دوم یک ایراد اساسی داره و اون هم اینه که زمان بر هست و باید منابع زیادی رو بررسی بکنیم تا بالاخره به راه حل برسیم.

 

در این پادکست یکی از عمیق ترین طرز فکرهایی که اکثر ماها داشتیم یا داریم رو مورد بررسی قرار دادم و گفتم این طرز فکر چطوری تونسته جلوی پیشرفت ما رو بگیره و نذاره اونجوری که باید رشد بکنیم.

بعد از اینکه پادکست رو گوش دادید برام بنویسید دیگه چه طرز فکرهایی وجود دارند که اینجوری نمی ذارن ما پیشرفت بکنیم.

 

از جسارت تا سماجت، چهار ساعتی که نگاهت رو به مسیر اهدافت عوض می کنه. روی متن کلیک کن

اگر می خوای بدونی چطور باید شخصیت قوی و سمجی داشته باشی تا به خواسته های کوچیک و بزرگت برسی من می تونم در کنارت باشم تا خیلی زودتر به این خواسته ات برسی. مدرس و کوچ خودآگاهی و توسعه فردی و مدیر و موسس آموزه

اینستاگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. Rokhdad
    ۸:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

    پادکست عالی بود ایول واقعا اگه انسان ها از نعمت عقل بهره میبردند الان این مشکلات نبود

  2. على مطورى
    ۲:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

    بسيار بسيار عالى. با شنيدن اين پادكست يه چراغى تو مغزم روشن شد🥰