کارگاه مادربرد رویاسازی در مشهد برگزار شد

سری کارگاه های مادربرد پیشرفت برای دومین بار در مشهد با نام مادربرد رویاسازی به همراه خانم سعیده قواسی برگزار شد. این کارگاه قرار هست در مراکز استان های مختلف برگزار بشه تا هم وطنای عزیزمون بیشتر با مبحث طرز فکر و اهمیت اون در زندگیشون آشنا بشن.

این کارگاه در تاریخ ۱۱ دی ماه برگزار شد و ۲ روز قبل از پایان ثبت نام با استقبال خیلی خوبی مواجه شد و ظرفیتش تکمیل شد.

به شرکت کنندگان جزوه های کارگاه داده شد و ساعت ۴ این کارگاه شروع شد.

از اونجایی که بالا رفتن بازدهی مخاطبان برای ما بسیار مهم هست قبل از شروع کارگاه از دوستان درخواست کردیم که با یکدیگر آشنا شوند و با شوخی ای که آقای نظامی داشتند یخ شکنی کوچکی انجام شد و در ادامه از مخاطبین درخواست شد با خودکارهای خود روی کاغذ چهره مدرسین رو نقاشی کنند :دی

یکی از مباحث مهمی که برای مخاطبین همیشه جذاب هست و سعی می کنیم در همه کارگاه ها از آن استفاده کنیم، مبحث مسیر عصبی است.

برای اینکه این مبحث بهتر در ذهن مخاطب جا بیوفتد از تعدادی از دوستان درخواست کردیم که در یک شبیه سازی شرکت کنند تا بهتر بتوانیم این مورد رو به آنها آموزش دهیم. بر اساس تجربه ای که از کارگاه های گذشته ام دارم این شبیه سازی برای مخاطب جذاب است.

یکی دیگر از کارهایی که در همه کلاس ها و کارگاه های ما انجام می شود این است که به مخاطبین می گوییم از جای خود بلند شوند و با همگروهی خود درباره مباحثی که در کلاس گفته شده صحبت کنند. این کار باعث می شود مطالب خیلی بهتر در ذهن مخاطب بماند و بعدا بتواند راحت تر آن مطالب را به یاد بیاورد.

تا به اینجای کارگاه به صورت علمی درباره طرز فکر صحبت کردیم و گفتیم چه اتفاقی می افتد که درصد زیادی از انسان ها در زندگی خود نتایج خوبی نمی گیرند، با اینکه تلاش فیزیکی بسیار زیادی دارند و روانشناسان و محققان دانشگاه استنفورد درباره این موضوع چه نظری دارند.

در میانه کلاس هم مثل همیشه دقایقی را برای استراحت در نظر گرفتیم تا شرکت کنندگان عزیز سطح انرژی خود را بالا ببرند. چون بدن بعد از حدود هر ۹۰ دقیقه نیاز دارد که تغذیه شود تا میزان یادگیری آن افزایش یابد.

در بخش دوم کارگاه خانم قواسی در مورد اهمیت داشتن رویا صحبت کردند و گفتند چه رابطه ای میان طرز فکر انسان و داشتن و نداشتن رویا در زندگی اش وجود دارد.

گفتند که داشتن رویا چگونه می تواند نیروی محرکه ای برای انسان باشد تا بتواند در زندگی اش قدم بردارد و تاثیرات بیشتری را در زندگی اش ببیند.

خانم قواسی جمله زیبایی از برایان تریسی گفتند که اهمیت هدف داشتن را به ما نشان می دهد.

زندگی بدون هدف مثل رانندگی در جاده مه آلوده است.

وقتی ندانیم به کجا می خواهیم برویم مطمئنا در مسیر زندگی گم می شویم و از مسیر هم لذتی نمی بریم.

یکی از کارهای اساسی ای که برای حرکت در مسیر رویاهایمان باید انجام دهیم، تصویرسازی ذهنی است.

شاید این مثال را بارها شنیده باشید ولی واقعا که دقیقا همینقدر تصویرسازی موثر است.

از مخاطبین خواستیم چشمانشان را ببندند و تصویری که خانم قواسی برایشان ترسیم می کند را ببیند.

فرض کنید ناهاری خوشمزه دارید و در کنار غذای اصلی سبزی و ماست و لیمو در سفره وجود دارد. یک عدد لیمو را برمیدارید و با چاقو آن را نصف می کنید. روی آن نمک می پاشید و لیمو رو فشار می دهید و می خورید.

مطمئنم الان بزاق دهانتان شروع به ترشح شده است با اینکه هیچ لیمویی در مقابل شما وجود ندارد.

تحقیقات نشان می دهد زمانی که تصویر چیزی را در ذهنمان می بینیم بدن ما دقیقا همان واکنش هایی را به ما نشان می دهد که انگار واقعا درحال انجام همان کار هستیم.

در پایان جلسه به صورت علمی و عملی متوجه شدیم که داشتن طرز فکر مناسب و داشتن رویایی که ما در ذهن خود می سازیم چقدر باهم مرتبط هستند و چگونه می توانیم با داشتن طرز فکر رشد به رویاهای خود دست پیدا کنیم.

در آخر کارگاه هم به دوستان عزیزمون تعدادی هدیه دادیم که شما با ورود به لینک زیر می توانید از دوتا از این هدایا استفاده کنید.

شرکت در دوره رایگان ارزشمندترینی + دانلود کتاب الکترونیکی رایگان “دلخوشی بدون تاریخ انقضاء”

دسته بندی ها:

اگر می خوای بدونی چطور باید شخصیت قوی و سمجی داشته باشی تا به خواسته های کوچیک و بزرگت برسی من می تونم در کنارت باشم تا خیلی زودتر به این خواسته ات برسی. مدرس و کوچ خودآگاهی و توسعه فردی و مدیر و موسس آموزه

اینستاگرام

دیدگاه خود را بیان کنید :