امتحانش ضرری نداره

قطعا همه شما هزاران بار پیش اومده که رفتین به یه سوپر مارکت و چیزی خریدین. هر چیزی که خواستین و درخواستش کردین فروشنده هم همون جنس رو بهتون داده. می خوام تصور کنین که دنیا هم یه فروشگاه بزرگه که فروشندش منتظره ببینه که از دهان شما و افکار شما چی بیرون میاد و همون رو بهتون بده .
آدمایی که دائما واژگانی مثل چقدر من بدبختم، چقدر من بد شانسم، هیچ وقت نشده که یه کاری برام درست دربیاد و … رو به زبون میارن، مثل این می مونه که به فروشنده روزگار میگن لطفا بدبختی ، بدشناسی ، گره در کارها و … رو بهم بدین و اون هم دقیقا همون چیزی رو بهشون میده که درخواست کردن.
دوست خوبم کمی بیشتر به آدمای دور و برت نگاه کن. ببین اونایی که فکرشون وکلامشون منفیه، بیشتر با گرفتاریها دست و پنجه نرم می کنن و انگار همه چی دست به دست هم میدن تا توی زندگیشون اذیت بشن، ولی در مقابل ،آدمایی که تمرکزشون فقط روی منفی ها و نداشته هاشون نیست و داشته هاشون رو می بینن و از بابت اونا سپاسگزاری می کنن و تقریبا سعی می کنن که واژگان منفی و ناامید کننده رو بر زبون نیارن و مهم تر از اون، اصلا بهش فکر نکنن، زندگی بهتری دارن و در اصطلاح عامیانه که خیلی می شنوین ،میگن فلانی خیلی خوش شانسه ، از در و دیوار براش خوش شانسی می ریزه. انتظاری غیر از این هم نمی تونیم داشته باشیم وقتی به فروشنده میگیم ترشی بده، مسلما شیرینی دریافت نمی کنیم.
از همین لحظه به بعد بیاین با خودتون یه قراری بذارین. اول از همه یه بررسی انجام بدین که به کدوم یکی از دو سبک بالا دارین زندگی می کنین و اگه جزء دسته اول هستین، شروع کنین بصورت خودآگاه، افکار و کلمات منفی رو کمتر و کمترش کنین و برای اینکه این اتفاق بتونه بیفته، باید از جایگزینهای مثبت استفاده کنین تا به مرور زمان، دیگه اون افکار قدیمی، هیچ جایی در لیوان ذهنیتون پیدا نکنه که بخواد بهش نفوذ کنه. این موضوع صد درصد امکان پذیره ،چون واقعیت زندگی خیلی ها ثابتش کرده، پس چرا شما جزء اون آدمها نباشین؟!
برای یه مدت امتحانش کنین، مطمئنا از نتیجش بهره می برین.
شاد باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید