دفتر خاطرات من – صفحه هجدهم – بعد از ۷ ماه

۱ آذر ۹۷!

در دوره بلند مدت مدرسه استادی، هر جلسه یکی از شرکت کنندگان به قید قرعه باید جلسه قبل رو جلوی بقیه حضار با اسلاید مرور بکنه و این جلسه قرعه به نام من افتاد.

اونم در جلسه ای که به دلیل دورهمی شرکت کنندگان دوره و خانواده هاشون با حضور دکتر علی صاحبی بزرگوار، در دانشگاه الزهرا برگزار شد. دانشگاهی که یک سالن شیک و بزرگ با ظرفیت ۷۰۰ نفر داره و از قضا سمینار معارفه مدرسه استادی که من توش حضور داشتم و همونجا تصمیم گرفتم پا در مسیر آموزش بذارم در اردبهشت امسال اونجا برگزار شد.

اسلاید های بسیار خوبی رو آماده کرده بودم و امروز صبح با اعتماد به نفس بالا جلوی شرکت کنندگان مرور جلسه قبل رو انجام دادم. بعد از مرور خیلی ها به خاطر اجرام تحسین کردن و حتی بعضی ها گفتند بهترین مرور تا به اینجا رو تو انجام دادی.

خب خودم می دونستم که قراره اجرای خوبی داشته باشم و این تحسین ها با اینکه خیلی برام ارزشمند بودند و بهم انرژی دادند ولی جملاتی نبودند که انتظارش رو نداشته باشم. اما این نکته بزرگ برام تداعی شد!

 

منی که کمتر از ۷ ماه پیش در همین سالن برای یادگیری اومده بودم، الان در همین سالن دارم آموزش میدم و جا پای اساتیدی که قبلا روی این سن تدریس کرده بودند گذاشتم. شاید برای خیلی ها سخنرانی در همچین جمعی آرزوی بزرگی باشه که به این زودی ها بهش نرسن، ولی من با تلاش و سماجت در چند ماه تونستم به این هدف برسم. اون هم هدفی که اصلا براش برنامه ریزی نکرده بودم.

 

قشنگی این داستان اینه که ما قرار نیست تک تک اتفاق های زندگیمون رو براش هدفگذاری و برنامه ریزی کنیم، کافیه رسالت خودمون رو پیدا کنیم و براش اشتیاق نشون بدیم تا دنیا خودش بدون دخالت ما اتفاقاتی رو رقم بزنه که به رشد و شناسوندن ما به دیگران کمک بکنه.  حتی برامون عکاس هم جور بکنه تا تصاویر رو برامون به یادگار بذاره ( بسیار ممنونم از خانم قواسی گرامی که این تصاویر رو ثبت کردند)

 

[alert type=”success”]وقتی رسالتت خدمت باشه نایاب ترین اتفاق ها هم برات رخ میده، بدون اینکه زحمت خاصی برای هماهنگ کردنش کشیده باشی.[/alert]

 

شرکت در دوره رایگان ارزشمندترینی + دانلود کتاب الکترونیکی رایگان “دلخوشی بدون تاریخ انقضاء”

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید