توهم موفق شدن- از ورودیهایتان مصرف کنید

تعدادی از مردم، نه به دنبال موفقیت هستند و نه برای اون کاری انجام می دهند، در واقع اینها با روزمرگی، مسیر تولد تا مرگ خود را پر می کنند.

تکلیف این دسته از مردم که مشخص است. آب راکدی هستند که در یک جا جمع می شوند.

ولی روی سخنم با کسانی است که رویای موفقیت را در سر می پرورانند، ولی متاسفانه، از یک نکنته مهم غافل هستند.

خیلی از ماها، ممکنه در این دسته قرار گرفته باشیم، ولع شدیدی برای یادگیری داریم و هر روز، از این سایت به اون سایت، از این کلاس به اون کلاس، از این کتاب به اون کتاب و …بدون اینکه بخشی از این اطلاعات را در زندگی بکار ببندیم و تغییر کنیم.

خوراک دادن به مغزمون خیلی خوبه، ولی باید حواسمون باشه که به تناسب دریافتی هامون، کالری بسوزونیم تا مغز دچار چاقی مفرط و بیمارگون نشه ،یعنی اینکه از اطلاعات ورودی ،مصرف کنیم.

شیر فلکه اطلاعات رو در مغزمون باز می کنیم و بدون اینکه از اون استفاده ای کنیم، یهو متوجه میشیم که سیلی راه افتاده و خیلی چیزها رو خراب کرده. هر چند بعضی وقتها هم ممکنه، متوجه این خسارتهای خود ساخته هم نباشیم

می دونین خرابی هایی که این سیل، به بار میاره، چه چیزهایی هستند؟

– افسردگی: اونقدر حجم دانسته هامون زیاد میشه که دست به مقایسه می زنیم و می بینیم که هنوز خیلی چیزها که دیگران بلدند، ما بلد نیستیم و به تدریج از خودمون ناامید می شیم.

– کم شدن اعتماد به نفس: چون سقف توانایی ها و دانش، نامحدودند، بدون اینکه به ظرفیتهای فردی خودمون توجه کنیم، سطح توقع و انتظار از خودمون بالاتر میره و چون با هم تناسبی ندارند، اعتماد به نفسمون پایین میاد

– ادعای همه چیز دانی: چون فکر می کنیم که خیلی چیزها رو یاد گرفتیم،یه جاهایی، دچار غرور کاذب میشیم و به دیگران فخر می فروشیم، در حالیکه این طبلی است که تو خالیست

– و خیلی چیزهای دیگه که خوشحال می شوم که از نظرات شما دوستان هم استفاده کنم

راستش، من هم در مقاطعی از زندگیم، در این تله گیر می کنم، ولی چون سعی می کنم به آن آگاه باشم، فتیله یادگیری هایم را پایین می کشم که در این آتش نسوزم و دوباره، در هر زمانی که احساس نیاز کنم، سرعتم را بالاتر می برم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید