دفتر خاطرات من – صفحه هشتم – روزی عالی

۲۰ آبان ۹۷!

امروز بنابه دلایلی که بزودی خواهم گفت با جناب علی اکبر قزوینی که یکی از اساتید کاردرست ایران هستند گفتگویی چند ساعته داشتم که دوست عزیزم مجید تکلی هم در کنارمون بود.

صحبت هامون از مبحث رسالت شروع شد و با گذر زمان به عرفان و معنویت هم رسید. از ساعت ۱۰ صبح تا حدود ساعت ۳ بعد از ظهر در کنار هم بودیم و بسیار از ایشان آموختیم.

 

[alert type=”success”]در کنار بزرگان بودن و با اونها وقت گذروندن از بهترین اتفاق هایی است که می تواند برای افراد بیوفتد.[/alert]

مهم هم نیست آن بزرگ در چه زمینه ای فعالیت داشته باشد. زیرا هر فردی که در کار خود تخصص دارد مطمئنا تجارب بسیار زیادی دارد که هرکدام از آنها می تواند زندگی افراد را دگرگون کند.

من از زمانی که وارد فضای آموزش شدم، یعنی اولا خودم آموزش دیدم و بعد آموزه های خودم را به دیگران انتقال دادم، اساتید و مدرسان زیادی را دنبال کردم. چه مدرسانی که کتاب های آنان را خواندم چه اساتیدی که حضورا در کنارشان آموختم.

 

چند ماه پیش که با آقای قزوینی آشنا شدم به قولاً کلی باهاشون حال کردم و اصلا فکر نمی کردم روزی با ایشان هم صحبت و هم کلام و هم غذا شوم.

از امروز دو نکته آموختم.

اول اینکه آینده ما بسیار ناشناخته است و اتفاقات زیادی می تواند بیوفتد که در حال حاضر اصلا فکر آن را نیز نمی کنیم و معمولا هم بیش از آنکه می اندیشیم برایمان اتفاق می افتد. مخصوصا برای کسانی که در مسیر موفقیت و حال خوب زندگیشان حرکت می کنند بیشتر پیش می آید که به بیش از تصوراتشان دست می یابند.

 

دوم اینکه به قول سقراط:

من تنها یک چیز می‌دانم و آن اینکه هیچ نمی‌دانم

در این گفتگوی طولانی باز هم به این نکته رسیدم که من چقدر نمی دانم!

از بس که جناب قزوینی برایمان از اشعار و سنت های مختلف گفتند، از قرآن گفتند، از بزرگان تاریخ گفتند و از نویسندگان برجسته گفتند که بیش از پیش به این جمله واقف شدم.

و جالب تر از آن این است که خود ایشان هم در این جایگاه هستند و می گفتند که تازه اول مسیر هستند و آموزه های بسیار زیادی وجود دارد که می توان فرا گرفت و باز هم نمی توانیم بگوییم ما می دانیم!

 

بعد از دیدار با جناب قزوینی به کارگاه دو مدرس کاربلد دیگه یعنی جناب سعید وفایی و خانم سحر عظیمی رفتیم و در آنجا هم بسیار آموختیم که اگر فرصت شد درباره این کارگاه هم برایتان می نویسم.

2 پاسخ
  1. مجید تکلی
    مجید تکلی گفته:

    روز بی‌نظیری و لذت‌بخش بود :)
    اقای قزوینی هم که یکی از بهترین مدرس‌ها هستن و چقدر ازشون یادگرفتیم. ایشالله که همیشه سلامت باشن.
    ممنونم از تو، دانیال نظامی عزیز، دوست و رفیق خوب و بامرام

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید