دفتر خاطرات من – صفحه نهم – سخنرانی انگلیسی

۲۱ آبان ۹۷!

اونجاهایی که افراد میگن:

سخته ولش کن

دقیقا همونجایی هست که می تونن پیشرفت کنند و به خواسته هاشون برسن.

از سه هفته پیش در کلاس آموزش سخنرانی به زبان انگلیسی شرکت کردم که در اون باید بعد از یادگیری اصول سخنرانی به زبان دیگه، جلوی چندین نفر سخرانی انگلیسی داشته باشم.

 

خب واقعا شرایط سختی هست و کار هرکسی نیست ولی من که همیشه به همه میگم باید کارهای سخت رو اول انجام بدی تا پیشرفت کنی ضایع بود که در این کلاس شرکت نکنم و سخنرانی نکنم.

 

[alert type=”warning”]امروز و در جلسه آخر این دوره باید سه دقیقه سخنرانی می کردیم. سه دقیقه حرف زدن به زبان مادری هم برای اکثریت مردم کار ساده ای نیست چه برسه به سخنرانی به یه زبان دیگه.[/alert]

 

و از اونجایی که روزهای قبل وقتم پر بود و نتونسته بودم سخنرانی خودم رو آماده کنم خیلی راحت می تونستم از زیرش در برم و به جلسه امروز نرمف مثل خیلی ها که به هر دلیلی نیومدن یا نتونستن بیان، کسی هم چیزی نمی گفت.

 

ولی خیلی قرص و محکم رفتم و تا قبل از رسیدن بخشی از سخنرانی رو نوشتم و در کلاس هم تکمیلش کردم و در اواسط کلاس به عنوان داوطلب برای سخنرانی اقدام کردم.

با اینکه اکثر متن رو با تقلب از روی کاغذ گفتم ولی بازهم سخنرانی خوبی شد و تونستم کمی هم فضا رو طنز کنم و دیگران هم از من راضی باشن.

با اینکه اجرای کامل و عالی ای نبود ولی خودم رو درگیر کامل گرایی نکردم و این کار رو انجام دادم.

به شما هم پیشنهاد می کنم همین الان یکی از کارهایی رو که مدت هاست می خواهید انجام بدید ولی به هر دلیلی به تعویق انداختیدش رو همین امروز انجام بدید.

 

(ویدیوی بالا اولین سخنرانی من در جلسه اول این دوره هست و برای امشب نیست)

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید