دفتر خاطرات من – صفحه شانزدهم – مانیتور شکسته

۲۹ آبان ۹۷!

امروز رفتم خونه رضا دوست عزیزم تا برای انجام کاری ازش کمک بگیرم. وقتی رسیدم گفت داداش بیا ببین این لپ تاپمون چرا صفحه اش اینجوری شده.

لپ تاپ رو آورد و دیدم بله صفحه نمایشش شکسته. پرسیدم چی خورده بهش؟ گفت نمی دونم خوابیدم بیدار شدم دیدم اینجوری شده. گفتم احتمالا خواب بودی با پا یا دست زدی بهش و اینجوری شده.

بعد از اینکه کارمون رو انجام دادیم زنگ زد به نمایندگی لپ تاپ تا ببریمش پیششون و ببینن چقدر هزینه می بره.

رفتیم و رسیدیم به نمایندگی و لپ تاپ رو نشونشون دادیم. فروشنده کمی باهامون شوخی کرد و بعد که یخمون باز شد با لبخندی بر روی لبش گفت ۷۵۰ هزار تومن هزینه اش میشه! ازش تشکر کردیم و گفتیم حالا بعدا خدمت میرسیم .

وقتی برگشتیم و سوار ماشین شدیم به رضا گفتم بذار ببینم قیمت خود LCD توی سایت های مختلف چنده. با کمی جستجو دیدیم کلا مانیتورها از ۳۵۰ هزار تومن تا ۷۰۰ هزار تومن وجود دارد. به رضا گفتم بیا خودت بگرد یه مانیتور با قیمت خوب پیدا بکن و آشنایی پیدا کن که با هزینه کمتر واست نصبش کنه. گفت اتفاقا یکی از دوستان بابام هست. گفتم خب اوکی پس همین کارو بکن.

الان که رسیدم خونه یه سرچ که کردم دیدم آموزش نصب LCD لپ تاپ در اینترنت موجود هست و نیازی به پرداخت هزینه کم هم نیست. فقط با خرید خود صفحه نمایش خودمون می تونیم درستش کنیم.

می خوام بگم که وقتی تو زندگیتون به مسئله ای بر می خورید، با اولین راه حلی که به ذهنتون میاد حل مسئله رو شروع نکنید. بهتره که کمی بیشتر بررسی کنید، احتمال زیاد راه حل های بهتر و آسان تری هم وجود داره.

[alert type=”success”]کلا آدمی نباشید که به هر راه سختی بله میگه. همیشه راه های آسون تر و موثرتری هم برای حل مسئله وجود داره[/alert]

که البته نیاز داره کمی فکر کنید و از چارچوب های همیشگی که به راه حل های همیشگی میرسن هم خارج بشید. من خودم آدمی نیستم که به این راحتی ها قبول کنم که انجام فلان کار سخته. همیشه قبول دارم که میشه راحت تر هم این مسئله رو حل کرد و به خاطر همین باور معمولا هم به راه حل های بهتری هم می رسم.

تو کتاب پاش وایسا و در فصل ششم کاملا در مورد اصول حل مسئله صحبت کردم که خیلی می تونه بهتون کمک بکنه.

 

شرکت در دوره رایگان ارزشمندترینی + دانلود کتاب الکترونیکی رایگان “دلخوشی بدون تاریخ انقضاء”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید