دفتر خاطرات من – صفحه بیست و دوم – میدون انقلاب باش

۵ آذر ۹۷!

اگر اهل تهران باشید و طرفای میدون انقلاب رفته باشید حتما دیدید که خیلی های توی پیاده رو بساط کردن و یه سری وسایل رو می فروشن.

یا بعضا توی پیاده روها افرادی به صورت رندوم جلوی عابرین رو میگیرن و بهشون تراکت میدن. من امروز میدون انقلاب بودم و به همراه مجید دوست عزیزم قرار شد که اونجا کتاب بفروشیم. مجید خب تو این مسئله حرفه ای شده چون مدتی هست که کتاب برادرش رو تو خیابون میفروشه. هم برای اینکه رفع خجولی صورت بگیره هم بالاخره یه پولی دربیاره.

 

امروز منم بهش پیوستم تا کتاب خودم رو یعنی پاش وایسا رو بفروشم.

خب من هنوز تو این زمنیه حرفه ای نشدم ولی باید تلاش کرد تا بیشتر یاد بگیرم. برای شروع سمت آقایی رفتم که توی پیاده رو ایستاده بود و با گوشیش کار می کردو

نزدیک شدم و این دیالوگ بینمون شکل گرفت.

بزرگوار سلام. می تونم یه سوال ازتون بپرسم(کتاب تو کیفم بود و ایشون کتاب رو نمی دیدند)

بله بفرمایید

من یه کتابی نوشتم به نام پاش وایسا که در مورد سماجت در مسیر رسیدن به خواسته ها هست. تاحالا شده یه کاری رو که براش شور اشتیاق داشتید انجام بدید و برای رسیدن بهش سماجت کنید ولی بهش نرسیده باشید؟

بله شده . دنبالش کردم و در نهایت نشده.

خب متوجه شدید چرا به نتیجه نرسیده؟دلیلش چی بوده؟

نه، من انجامش دادم  و نشد و گفتم احتمالا قسمت نیست.

در ادامه در مورد کتاب بهششون توضیح دادم و ایشون هم کتاب رو خریدند. به اولین نفری که گفتم کتاب رو بدون مقاوت خرید. حس خوبی بود. اما می خوام به نکته دیگه ای اشاره کنم.

 

اکثر ماها وقتی به خواسته ای نمی رسیم برای خودمون بهونه میاریم تا بگیم کار من درست بوده، یه عامل بیرونی دیگه دلیل بر این بوده که نشه.

یا قسمت بوده، یا تقصیره فلانی بوده، یا ترافیک بوده یا …

کم پیش میاد کسی با خودش فکر کنه که خب اشکال کار من کجاست؟اون رو پیدا کنم و درستش کنم. احتمالا دلیل اصلی اینکه کتاب رو خریدند همین باشه. چون توی توضیحات کتاب گفتم تو بخشی از کتاب به این نکته پرداختم که چرا سماجت کردن در خیلی از کارها اشتباه هست و اتفاقا اصلا نباید در اون اوضاع سماجت بکنیم.

 

[alert type=”info”]مواظب گفتگوهای درونی خودمون زمانی که به خواسته ای می رسیم باشیم، نکته داریم فقط بهونه تراشی می کنیم و از لذت رسیدن به هدفمون دور میشیم![/alert]

شرکت در دوره رایگان ارزشمندترینی + دانلود کتاب الکترونیکی رایگان “دلخوشی بدون تاریخ انقضاء”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید