اقدام برای سخت ترین چالش زندگی

امروز کاری رو انجام دادم که تا الان پرچالش ترین کاری بوده که توی زندگیم کردم!

با اینکه کلا شاید ۱ دقیقه هم طول نکشید ولی ساعت ها تفکر و تجزیه و تحلیل منطقی و غیرمنطقی پشتش بود. حالا اینکه این کار چی بود فعلا بماند تا بعدا بهتون بگم.

همیشه وقتی می خوایم کاری رو انجام بدیم که واسمون چالش داره، یعنی تاحالا اون کار رو انجام ندادیم و درمورد نتیجه اش ترس سراغمون میاد، افکار جورواجور تو ذهنمون می چرخه، یه پا جلو میذاریم و دو پا عقب، کنترل ذهنمون کار بسیااااار سختی هست!

در این مواقع افکاری مثل این زیاد سراغمون میاد:

  • نه این کارو نکن شر میشه
  • حالا بیخیالش فعلا، بعدا انجام بده
  • نکنه نتیجه ای که می خوای نده
  • نکنه ضایع بشی و حالت بد شه
  • نکنه فعلا زوده
  • نکنه فعلا دیره
  • بقیه چی میگن
  • خودت در آینده به خودت چی میگی
  • و …

کنترل این افکار واقعا کار سختیه. چون داری از ناحیه امنت خارج میشی و قبلا همچین تجاربی نداشتی، مغزت دنبال راهی می گرده که منصرفت می کنه ولی خودت دقیقا می دونی این دقیقا همون کاری هست که باید انجامش بدی، چون انجام کارهای جدید هست که نتایج جدیدی برات میاره.

امروز قبل از اینکه اون کار رو انجام بدم شاید بگم در کمتر از ۱۰ ثانیه ۱۰۰ها فکر مثبت و منفی تو سرم چرخید ولی من فقط یه کار کردم تا بالاخره تونستم تصمیم بگیرم که انجامش بدم یا نه

تو ذهنم به خودم گفتم :

۵

۴

۳

۲

۱

و انجامش دادم. با تمام استرس و درگیری افکاری که داشتم اقدام کردم.

 

اقدام!

این کلمه ساده ولی جادویی . وقتی به این کلمه عمل می کنی زندگیت زیر و رو میشه. من در این یکسال اخیر تنها کار مهمی که کردم و اگر کسی ازم بپرسه که دقیقا چیکار کردی که رشد کردی فقط بهش می گم اقدام کردم. ترسیدم و اقدام کردم.پر چالش بود و اقدام کردم. نمیدونم چی میشه و اقدام کردم. 

هرجور شده فقط اقدام کردم. تنها در حرکت کردن هست که آدم رشد می کنه و مسیرش براش روشن میشه.

تمام نوشته های این سایت زمانی روی سایت گذاشته شد که تصمیم گرفتم ایده هام رو عملی کنم و کمتر برای تجزیه و تحلیلشون زمان بذارم. برای همین هست که کسانی که مطالب سایت رو می خونن خوششون میاد نظر مثبتشون رو بهم میدن.

چون “آنچه از دل برآید بر دل نشیند”

وقتی یک ایده رو زیادی تجزیه و تحلیل کنی و همش اقدام رو به تعویق بندازی تنها نتیجه ای که می گیری اینه که کارت خشک و بی روح میشه. چون منطقی شده. کارای منطقی احساس نداره و نمی تونه مخاطب رو درگیر بکنه.

[alert type=”success”]هروقت در انجام کارهای جدید شک داشتید یه ۵ ۴ ۳ ۲ ۱ بگید و همون لحظه اقدام کنید.[/alert]

فقط اقدام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید