من همیشه به پدر و مادرم میگم که روی بازنشستگی و حقوقش اصلا حساب باز نکنید.

وقتی بتونید جدا از فضای کاری رسمی خودتون کارگاه های حضوری برگزار کنید یا محصولات فیزیکی و غیرفیزیکی (آنلاین) تولید کنید، خیلی بیشتر از پولی که قرار هست بعد از بازنشستگی بگیرید بدست میارید.

بحث پولش هم که نباشه می تونید خیلی بیشتر از الان به دیگران کمک کنید و در مسیر رسالتتون فعال باشید.

.

دیروز خونه مادربزرگم بودیم.

مادربزرگ عزیز من از ابتدا خانه دار بود و وقتی هم کار به قولی پا به سن گذاشت تنها سرگرمی روزانه ای که داره اینه که عصر که میشه میره پارک سرکوچه و در کنار تعدادی خانم هم سن و سال خودش میشینه و باهم گفتگو می کنن.

نزدیک شب هم که میشه برمی گرده خونه و شام می خوره و بعد از دیدن تلویزیون می خوابه.

.

نمی دونم دیروز چه بحثی پیش اومده بود که مامانم بهش گفت:

دانیال بهم میگه به فکر بازنشسته شدن و حقوق بازنشستگیش نباش

.

از اونجایی که اکثر خانم هایی که عصرها با مادربزرگ من همنشین میشن و باهم گفتگو می کنن از زندگی خودشون یا بچه هاشون تعریف می کنن، مادربزرگ من هم در جواب گفت:

نه! فلانی که باهم عصرها حرف می زنیم می گفت ما وضع مالیمون خیلی خوب بوده ولی وقتی ورشکست شدیم و حقوق بازنشستگی هم نداشتیم، الان مجبوریم کار بکنیم تا بتونیم خرجمون رو دربیاریم.

.

بله درسته.

ایشون بر اساس وضعیتی که داشتند حرف درستی زدند.

در اصل جمله شون رو باید اینجوری ترجمه کنم:

ما وضعمون خیلی خوب بود و زمانی براساس طرز فکرهای اشتباه و اعمال اشتباه ورشکست شدیم و به جای اینکه راه حلی براش پیدا کنیم و اوضاعمون رو تغییر بدیم، فکر کردیم همینی که هست، هست و کاری نمیشه کرد. پس بیخیال شدیم و الان اگر حقوق ابازنشستگی داشتیم خیلی بهتر بود.

.

همه این ها رو گفتم که بگم زمانی که ما در زندگیمون به مسئله ای برمی خوریم و آموزش ندیدیم که چطور حلش کنیم، بیخیالش میشیم و متوجه نمیشیم که مسئله اصللی خود ما بودیم که نتونستیم مسئله ای که برامون پیش اومده رو حلش کنیم.

چون کلا فکر می کردیم نمیشه.

قسمت ما این بوده.

وقتی کسب و کارمون خراب میشه راهی برای درست کردنش نیست.

وقتی در روابطمون با دیگران دچار تعارض میشیم باید طرف مقابل رو عوض کنیم.

در صورتی که تمام این ها طرز فکرهای اشتباه ماست که ما رو از حرکت رو به جلو باز میداره و نمیذاره که به خواسته هایی که می خوایم برسیم.

در مثال بالا بهتر هست پدر و مادر من طرز فکرشون رو تغییر بدن و تلاش بیشتری بکنن تا بیشتر مستقل بشن و پول بیشتری دربیارن یا به فکر رشد نباشن و دنبال گرفتن ماهیانه چندرغاز پول بازنشستگی باشن؟

طرز فکرهای ما تعیین می کنند که ما چطوری زندگیمون رو مدیریت می کنیم و چطور  اطرافمون رو می سازیم.

درباره طرز فکر و تاثیرش در زندگی افراد ساعت ها میشه صحبت کرد. من در دوره ای به نام سرمایه بیش از ۱۵ ساعت در مورد چگونگی ساخته شدن طرز فکرهای اشتباه و تاثیراتشون تو زندگی هامون صحبت خواهم کرد و راهکارهای علمی و عملی فوق العاده ای رو در اختیارتون قرار خواهم داد.

روی دکمه زیر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتر این دوره رو که از جمعه ۱۴تیرماه شروع میشه مشاهده کنید.

جدیدترین نوشته های آموزه خوندن داره

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید