بالاخره اولین دوره نیمه بلند مدت سایت آموزه به نام سرمایه توسط دانیال نظامی برگزار شد.

.

دوره ای که از قبل نوروز ۹۸ ایده اش متولد شد و اولین جلسه اش جمعه ۱۴تیرماه برگزار شد. در این مقاله گزارشی از خلاصه این جلسه را در اختیار شما قرار می دهم تا ببینیم چه مطالبی در این دوره آموزش داده می شود.

.

دوره سرمایه دوره ای تخصصی است که در آن در مورد طرز فکر انسان ها صحبت می شود و تلاش می کنیم براساس جدیدترین تحقیقات روانشناسان آمریکایی طرز فکرمان را تقویت کنیم و در بخش های مختلف زندگی مان پیشرفت بیشتری داشته باشیم.

.

دوره سرمایه در هفت جلسه دو ساعته در تهران ساعت ۱۸ الی ۲۰ در دفتر مجموعه یک یاد برگزار می شود.

.

.

در این جلسه تعدادی از دوستان شرکت کننده زودتر از شروع دوره در کلاس حضور داشتند و منتظر بودند تا دوره ای فوق العاده شروع شود.

.

هنگام ورود شرکت کنندگان از آنها با بستنی پذیرایی شد تا در ابتدای جلسه اول سرحال باشند و خنک شوند.

این جلسه بعد از پخش شدن ویدیویی انگیزشی و کلیپ معرفی مدرس (دانیال نظامی) سر ساعت شروع شد و مدرس با تشتی نارنجی وارد کلاس شد!

.

برای دیدن شروع این جلسه ویدیوی زیر را ببینید.

بعد از این شروع جذاب که همه مخاطبین از آن لذت بردند و بعد از یک تمرین مدیتیشن ساده ولی تاثیرگذار، شرکت کننده ها یکی یکی به جلوی کلاس آمدند و خودشان را معرفی کردند تا بقیه دوستان با آنها آشنا شوند.

.
بعد از آن در مورد این صحبت شد که برای یادگیری از مطالب آموزشی و پیشرفت مستمر در زندگی باید از ۵ مرحله بگذریم:

.

.
۱ – مشاهده
۲ – درک
۳ – عمل
۴ – تکرار
۵ – نتیجه

 .

ما زمانی که بتوانیم این ۵ مرحله را انجام دهیم می توانیم به نتایج مستمری برسیم که انتظارشان را داریم.
یعنی ابتدا مطالب آموزشی را می بینیم و می شنویم.

بعد با توضیح و توصیف بیشتر آن به درک می رسیم. بعد از درک کردن آن می توانیم به خوبی آنها را عملی کنیم و زمانی که این اقدام ها را تکرار کنیم به نتایج مستمر می رسیم.

 .

بعد از اینکه متوجه شدیم باید بیشتر روی درک کردن مطالب کار کنیم تا نتایج بهتری بگیریم در این مورد صحبت کردیم که قرار است بعد از اتمام این دوره دکتر زندگی خودمان شویم.

یعنی بتوانیم با دیدن نشانه هایی که در زندگی ما اتفاق میفتد نسخه های درستی برای تغییر دادن وضعیت موجود بنویسیم که این کار نیازمند تمرین بیشتر در مسیر تغییر طرز فکرهایمان است.

.

.

در بخش بعدی درباره جلسات بعدی صحبت کردیم که قرار است در چه زمینه هایی طرز فکرمان را بررسی کنیم.

.

در هریک از بخش هایی که در عکس بالا مشاهده می کنید ما طرز فکرهای اشتباه زیادی داریم که از آنها بی خبریم و با آموزش دیدن و بررسی نشانه هایی که در زندگیمان داریم متوجه خواهیم شد که چه طرز فکرهایی باید تغییر کنند و نتایجی که از اقدام های خودمان می سازیم نشآت گرفته از کدام طرز فکرها هستند.

.

.

حالا دیگر به اواسط جلسه رسیدیم و قرار شد مثل فیلم ها که در حین ماموریت ها ساعت هایشان را باهم تنظیم می کنند، ما هم دانشمان را باهم تنظیم کنیم تا در ادامه درک بهتری نسبت به مطالب دوره داشته باشیم.

چون هرکسی با میزان دانشی که داشته است وارد این دوره شده است و مهم است که این دانش ها یکسان سازی بشوند.

این دانش ها شامل:
شناخت قسمت های مغز
شناخت کارکرد مغز بر اساس قابلیت هایی که دارد
ساخت مسیر عصبی برای اتوماتیک انجام شدن کارها
انواع طرز فکر انسان ها

.

.

هرکدام از بخش های بالا ساعت ها آموزش لازم دارند ولی در این جلسه نکاتی که بیشتر برای ما کاربردی هستند آموزش داده شد تا بتوانیم به صورت عملی از آنها در زندگی روزمره زندگی کنیم.

.

.

مثلا در بخش شناخت مغز متوجه شدیم که مغز ما از سه بخش اصلی تشکیل شده است که رفتارهای ما را تحت کنترل خود دارند.
مغز قدیم
مغز احساسی
مغز جدید

.

هر کدام از این بخش ها وظیفه خاص خودشان را دارند. مثلا مغز قدیم کلا دو وظیفه دارد.

یا دستور فرار بدهد یا دستور حمله!

.

مغز قدیم ما آموزش پذیر نیست و در مواجه با اتفاق ها فقط این دو عکس العمل را از خود نشان می دهد. و جالب اینجاست که اکثر انسان ها به دلیل اینکه آموزش ندیدند اکثر رفتارهایشان به دستور مغز قدیم انجام می شود ولی زمانی که آموزش ببینند مغز جدید وارد عمل می شود و رفتارهای منطقی از خود نشان می دهد و بهتر می تواند وضعیت پیش آمده را کنترل کند.

.

در انتهای جلسه تمرینی به نام هفت گنج به شرکت کنندگان داده شد تا هر روز صبح بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از خوابیدن آن را انجام دهند چون باعث می شود بیشتر به رفتار و احساس خود آگاه شوند و ادامه روز خود را بهتر بگذرانند.

.

.

.

بعد از اتمام جلسه اول همانطور که قبل از شروع دوره به شرکت کنندگان قول داده بودیم، غذایی خوشمزه و شکم سیرکن تقدیم حضار شد که توسط مدرس دوره تهیه شده بود و به همراه مخلفات و دوغ محلی عالی سرو شد.

.

در انتهای هر جلسه این اتفاق خواهد افتاد و شرکت کنندگان در کنار اینکه مطالب مفیدی وارد ذهن خود کردند، غذای خوشمزه و مفیدی را نیز وارد معده خود می کنند تا با خاطره خوبی از جلسه خارج شوند.

منتظر خواندن گزارش جلسات بعدی هم باشید.

.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره سرمایه می تونید به لینک زیر مراجعه کنید.

دوره سرمایه (چطور دکتر زندگی خودمان شویم)

جدیدترین نوشته های آموزه خوندن داره

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید