توسعه فردی: خوان چهارم توسعه فردی(احساس ارزشمندی)

در هفتمین روزی که در مورد توسعه فردی دارم صحبت می کنم، می رسیم به یکی دیگه از خوان های مهم توسعه فردی که قبلا در موردش صحبت کردم و حتی یک محصول تصویری رایگان هم در این مورد روی سایت گذاشتم.

هرچی جلوتر میرم و در مورد توسعه فردی می نویسم بیشتر متوجه میشم که چقدر این مراحل و نکات به هم متصل هستند و میشه کل مشکلات و مسائلی که توی زندگیمون داریم رو به این هفت خوان ربط بدیم. این جمله خیلی معروف رو حتما شنیدید:

تا خودت رو دوست نداشته باشی نمی تونی دیگران رو هم دوست داشته باشی

یا

باید خودت رو دوست داشته باشی تا دیگران هم دوستت داشته باشن

 

از مجموع این دو جمله چه برداشتی می کنیم؟

اینکه تا خودمون رو دوست نداشته باشیم نمی تونیم هیچگونه عشقی رو تجربه کنیم. نه عشق دیگران به خودمون رو، نه عشق خودمون به دیگران رو.

اگر استاد عزیز، محمود معظمی رو بشناسید می دونید که مهم ترین نکته ای رو که در تمامی آموزش هاشون میگن و بیشتر از همه روش تاکید دارن این جمله است که:

خودت را دوست بدار…

این جمله رو از ایشون میلیون ها بار شنیدید اگر آموزش های استاد رو دنبال کرده باشید. چرا مردی که ۴۵ سال سابقه کارآفرینی در ایران، امریکا و کانادا و شاگردی استادان طرازِ اول در جهان و سوابق ورزشی و مربیگری تیم‌های ملی شنا، تنیس و واترپلو رو داره بیشتر از همه روی این جمله تاکید داره و این عبارت رو شعار کل مجموعه اش کرده؟

چرا نگفته :

  • در زندگی دروغ نگو …
  • به خانواده ات احترام بگذار …
  • از روی خط عابر حرکت کن …
  • تکنیک های کسب و کار را بیاموز …
  • درس بخوان ۲۰ شوی …

چون وقتی خودت رو دوست داشته باشی هر توصیه دیگه ای که هرکسی بهت کرده رو با جون و دل انجام میدی، چون می دونی که باعث رشدت میشه.

احساس ارزشمندی که چهارمین خوان توسعه فردی ما هست، دلیل تمام آموزش هایی هست که در زندگی دنبالش میریم و عملی کردن این آموزه ها باعث میشه روی توسعه فردیمون کار کنیم. وقتی عمیقا خودت رو دوست نداشته باشی و به خودت نقبولونی که “من لایق بهترین ها هستم” و باید به بهترین چیزها برسم، هیچ تلاش مستمری هم برای رسیدن به بهترین ها نمی کنی.

وقتی کلمه قانع رو در بین جملاتت استفاده می کنی یعنی من ارزشم همینقدره.بسمه!

بیش از این ها رو از ما بهترون باید داشته باشن. ماااا که بچه پایین شهریم و خانواده درست حسابی هم که نداشتیم، نمراتمون هم که همه اش ۱۰ بوده.

 

احساس ارزشمندی یا همون عزت نفس میگه بدون در نظر گرفتن شرایطت تو کاملا ارزشمندی و هیچ فردی با دیگران نداری.

  • تو با رئیس جمهور کشور برابر هستی
  • با پولدارترین فرد جهان برابر هستی
  • با پیامبرت برابر هستی
  • با پدر و مادر و معلم و رئیست برابر هستی
  • به صرف همین که انسان دنیا اومدی، با بقیه آدم های تاریخ برابر هستی!

 

[alert type=”success”]همین طرز فکر باعث میشه به خودت بگی اگر اون ها به اینجاها رسیدن خب منم می تونم.[/alert]

من هم در حد همون ها ارزشمندم و لایق این هستم که این تجارب رو توی زندگیم داشته باشم. اصلا هم مهم نیست تو کدوم کشور و با چه امکاناتی به دنیا اومدم.

در مورد عزت نفس خیلی می تونم صحبت کنم ولی برای اینکه خیلی خیلی بهتر با این مقوله آشنا بشید دوره ارزشمندترینی رو بهتون معرفی می کنم که در ویدیوی زیر می تونید اولین  قسمت رو ببینید و با دکمه ای که زیر ویدیو قرار دادم می تونید در این دوره رایگان ثبت نام کنید تا بقیه ویدیوها هم براتون ارسال بشه.

کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام دوره بشید و ایمیلتون رو وارد کنید تا بقیه جلسات این دوره برای شما ارسال بشه. خوشحال میشم نظراتتون رو درباره دوره برام بنویسید

در مقاله بعدی در مورد باور به خود صحبت می کنیم که پل محکمی هست به سوی موفقیت های چشمگیر که وقتی این پل رو بسازید بازهم سرعت رشدتون چند برابر میشه و دیگه مانعی نیست که بتونه جلوتون رو بگیره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید